Ferie w Grodzie Kopernika!

 

Szanowni Goście!

Toruńska Piernikarnia Mistrza Bogumiła oraz Biuro Turystyczne Toruń Tourist wraz z Kamienicą Pod Piernikiem zapraszają na ferie zimowe do Grodu Kopernika! Oferujemy Państwu wyjątkowy pakiet pobytu w Toruniu, w skład którego wchodzą:

  • noclegi w jednym z naszych trzech eleganckich apartamentów – „Pieprz i Cynamon”, „Imbir i Kardamon” lub „Anyż z Pomarańczą” w samym sercu toruńskiej starówki,

  • warsztaty wypieku pierników historycznych,

  • zwiedzanie toruńskiego Zespołu Staromiejskiego z doświadczonym przewodnikiem.

Proponujemy Państwu zwiedzanie najciekawszych i najbardziej unikatowych pod względem historycznym, kulturowym i przyrodniczym zakątków Torunia. Toruń już w 1997 roku wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacery z przewodnikiem organizowane przez Biuro Turystyczne Toruń Tourist każdorazowo pokazują turystom wszystkie skarby tej nadwiślańskiej perły! Każdorazowo starannie układamy plan zwiedzania, uwzględniając preferencje naszych turystów. W czasie dwugodzinnego spaceru proponujemy Państwu przewodnika na wyłączność, dzięki czemu opowieść o naszym pięknym mieście stanie się jeszcze bardziej wciągająca!

Z kolei podczas warsztatów piernikarskich w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła, niczym średniowieczni rzemieślnicy, przygotujecie Państwo samodzielnie pierniki dekoracyjne – ozdobne, zwane po staropolsku „gościńcami”. Niezapomnianą zabawę zapewnią animatorzy – Piernikarki i Piernikarze w strojach z epoki, którzy zachęcą czeladników do aktywnej zabawy! Wszyscy uczestnicy warsztatów pracują z ciastem piernikowym, odciskając je w ręcznie rzeźbionych, drewnianych formach piernikarskich. Wysłuchacie Państwo także ciekawostek dotyczących historii piernikarstwa w Toruniu, poznacie stosowany od wieków przepis na piernikowe ciasto i zobaczycie wszystkie przyprawy korzenne, wchodzące w jego skład. Na koniec poczęstujemy Państwa pysznymi pierniczkami wprost z Toruńskiej Manufaktury Piernika i otrzymacie Państwo pamiątkowy certyfikat poświadczający uczestnictwo w warsztatach. Zajęcia odbywają się w stylizowanych, średniowiecznych salach zlokalizowanych w sercu Toruńskiego Zespołu Staromiejskiego. Całości dopełnia unoszący się w powietrzu zapach aromatycznych pierników, blask świec i brzmienie renesansowej muzyki…

 

Nocleg proponujemy Państwu w naszych eleganckich apartamentach w Kamienicy Pod Piernikiem, położonej tuż przy Rynku Staromiejskim, naprzeciwko imponującego gotyckiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Gwar i przepych Rynku spotykają się tu z ciszą i zadumą średniowiecznej świątyni. Tak też jest i w naszej kamienicy, która choć położna jest w samym centrum miasta zawiera w swoich wnętrzach niezwykły spokój. Kamienica Pod Piernikiem oferuje Państwu wspaniałe, pięknie i wygodnie urządzone apartamenty. Do dyspozycji naszych gości są dwa apartamenty 3-pokojowe z osobną kuchnią i łazienką oraz jeden apartament 2-pokojowy również z kuchnią i łazienką. Wszystkie przestronne, elegancko urządzone, w pełni wyposażone. Wszystkie niczym osobne, czarujące mieszkanka idealne do tego, by chłonąć niezwykłą atmosferę Grodu Piernika i Kopernika.

 

www.booking.com/hotel/pl/kamienica-pod-piernikiem.en-gb

Koszt poszczególnych elementów pakietu przedstawia się następująco:

  • apartament dla dwóch osób – 190 zł za noc
  • każda kolejna osoba – 30 zł za noc
  • warsztaty piernikarskie – 12 zł za osobę
  • zwiedzanie Torunia z przewodnikiem – 100 zł za 2 godziny

Zachęcamy do kontaktu!

tel: 56-621-00-12 lub kom: 725-011-050

e-mail: biuro@piernikarniatorun.pl lub biuro@toruntourist.pl

Czekamy na Państwa 🙂